Vis daugiau bendrovių, siekdamos tobulinti savo teikiamas paslaugas ir įvertinusios faktą, kad didžioji dalis antžeminių energijos skirstomųjų tinklų linijų gedimų yra laikinojo pobūdžio, renkasi ant polių montuojamus automatinio kartotinio įjungimo įrenginius. Šie įrenginiai paskirsto tiekiamą elektros energijos srovę, todėl gedimo atveju vartotojui užtikrinamas nenutraukiamas elektros energijos tiekimas.
Didžioji dalis paslaugas teikiančių kompanijų savo ataskaitose apie kartotinio įjungimo nesėkmes kaip priežastį nurodo tai, kad valdiklis nebuvo tinkamai sukonfigūruotas – kai kuriais atvejais prietaisų veikimas nebūdavo tinkamai suderintas ir išsijungdavo pastotės jungtuvas. Kituose pranešimuose teigta, kad neteisingai suveikus automatinio kartotinio įjungimo įrenginiui suveikdavo linijos apsaugos relė, o tai lėmė visišką elektros energijos tiekimo nutraukimą. Reikėtų paminėti, kad tokius gedimus gali sukelti ne tik netinkama įrenginio konfigūracija. Kintančios aplinkos sąlygos taip pat lemia greitesnį įrenginio komponentų susidėvėjimą ir didina avarijų riziką.
Skirstymo linijų sutrikimai mažina energijos tiekimo įmonių patikimumą ir lemia neigiamas finansines pasekmes kompanijai. Todėl natūralu, kad šios įmonės, norėdamos pagerinti teikiamų paslaugų patikimumą, atlieka savo įrangos bandymus.
Pagrindinis iššūkis, atliekant bandymus su automatiniais kartotiniais įjungimo įrenginiais, yra tai, kad dažnai sunku gauti prieigą prie terminalų ir prijungti bandymo įrangą. Paprasčiausias ir greičiausias būdas prisijungti prie valdiklio yra per valdymo kabelio jungtį, vedančią į patį automatinį kartotinį įtaisą, nes šiame kabelyje yra srovės, įtampos, įjungimo ir išjungimo grandinės bei jungtuvo padėties kontaktai.
Augant rinkoje diegiamų alternatyvios energijos šaltinių skaičiui, skirstomųjų tinklų apkrovos srautas pasikeitė ir reikia, kad automatinio kartotinio įjungimo įtaisai turėtų apsaugos funkcijas, pavyzdžiui, kryptines įžemėjimo apsaugas. Didžioji dalis šiuolaikinių automatinių kartotinių įrenginių turi talpinius įtampos daviklius, įmontuotus į įvadus. Taip gaunamas įtampos matavimas, reikalingas kryptinėms apsaugoms. Norint patikrinti įtampa paremtas apsaugos funkcijas, bandymų įrenginys turi tiksliai imituoti šiuos daviklius, kurie paprastai veikia, esant 1–2 voltų diapazonui.
Eksploataciniai ir techninės priežiūros bandymai dažniausiai atliekami lauke, todėl labai svarbu užtikrinti, kad bandymų įranga būtų tvirta ir galėtų veikti lauko sąlygomis. Dirbant lauke, visuomet norisi atlikti darbus kuo greičiau. Taigi naudojant patikimą trijų fazių bandymo įrangą su išmaniąja programine įranga, kuriai nereikia, kad valdiklio funkcijos būtų išjungtos, bandymų laiką galima drąstiškai sutrumpinti. Nekeisdamas valdiklio nustatymų, inžinierius visada bus tikras, kad nepaliko išjungtų apsauginių funkcijų.
„Diskusijos su vartotojais ir gamintojais mums jau ne kartą atskleidė, kad sparčiai didėjantis rinkoje esančių sistemų sudėtingumas neturi teigiamos įtakos jas įsigijusių organizacijų ekonominiam efektyvumui ir pelningumui. Todėl vienas iš OMICRON strateginių tikslų ir buvo gerokai supaprastinti naudojimąsi mūsų įrenginiais. „ARCO 400“, mano nuomone, puikus tokios strategijos pavyzdys“, – teigia Steffenas Kaiseris, „OMICRON Electronics GmbH“ Apsaugų ir matavimų departamento direktorius.
Naujausias bendrovės OMICRON automatinių kartotinių įjungimo įrenginių testavimo prietaisas „ARCO 400“ prie valdiklio prijungiamas per valdymo kabelį, naudojant trumpus adapterius. „ARCO 400“ imituoja automatinio kartotinio įjungimo įtaisą, išduodamas šešis įtampos kanalus ir leisdamas atlikti trifazius valdiklio bandymus tiek laboratorijoje, tiek lauko sąlygomis.
Dažna situacija, kad, atlikus bandymus, gauti rezultatai rašikliu užrašomi ant popieriaus ir tik atvykus į biurą informacija įtraukiama į kompanijos vidines valdymo sistemas – toks darbo organizavimo „metodas“ atima nemažai laiko. „ARCO 400“ turi integruotą ataskaitų ruošimo sistemą, kuri gali būti tiesiogiai perkeliama į tiekėjo vidines duomenų bazes, taip užtikrinant greitai ir nepertraukiamai vykdomus darbo procesus.
Be pagrindinių testavimo funkcijų, naujos kartos plug-and-play tipo automatinio kartotinio įjungimo įrenginių testavimas gali būti atliekamas prijungus kelis „ARCO 400“ įrenginius prie atskirų valdiklių. „ARCO 400“ gali būti sinchronizuojami tarpusavyje ir siųsti signalus tuo pačiu metu į kelis automatinio kartotinio įjungimo valdiklius. Taip imituojami tikrų gedimų scenarijai ir patikrinamas sudėtingų automatikos schemų veikimas.