„Omron“ programa, pavadinimu „Nauja vertė valdymo skydams“, apima visus signalo valdymo ir perdavimo skyde aspektus bei remiasi trimis esminiais principais: evoliucija projektuojant skydą, skydo montavimo proceso inovacijomis ir lengvesniu bei paprastesniu žmonių darbu.
Visi šios „Omron“ programos produktai yra mažesni, plonesni ir turintys standartinį aukštį, juose naudojama patentuota gnybtų technologija „Push-In Plus“, kurios tikslas yra gerokai supaprastinti montavimo ir sujungimo procesą.
Suprojektuoti ir sumontuoti modernų automatikos valdymo skydą tampa vis sudėtingiau ir tam reikia vis daugiau laiko. Skydai turi atitikti vis griežtesnius tarptautinius ar vietinius reikalavimus. Papildomai nuolat juntamas spaudimas trumpinti projektų įgyvendinimo laiką, tuo pat metu mažinant sąnaudas.
„Įmonėje „Omron“ siekiame, kiek įmanoma supaprastinti skydo montavimo procesą ir suteikti papildomų verčių kiekvienam valdymo skydų gamybos proceso etapui – nuo parengiamųjų projektavimo darbų iki montavimo bei eksploatacijos ir priežiūros“, – aiškina Larsas de Bruinas, skydų sprendimų rinkodaros vadybininkas Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje.
„Omron“ apklausė 300 klientų visame pasaulyje ir domėjosi, su kokiais iššūkiais ir poreikiais jie susiduria, projektuodami ir gamindami valdymo skydus. Pastebėtos šios pagrindinės tendencijos: mažinti skydo dydį arba didinti jau įrengtų skydų, kurie neretai yra visos naujos valdymo sistemos dalis, funkcionalumą.
SKYDAS. Valdymo skydų evoliucija
Standartizuota ir suvienodinta skydo komponentų konstrukcija gerokai palengvina skydų montuotojų darbą. Vienodas komponentų aukštis padeda išvengti vadinamųjų „negyvų zonų“, kurios susidaro skyde naudojant skirtingo aukščio komponentus.
Dar vienas vienodo aukščio detalių teikiamas pranašumas – gerokai sumažėja perkaitimo taškų, susidarančių mažoje skydo erdvėje, o tai turi didelę įtaką komponentų patikimumui.
Parinktas mažesnis standartinis visų „Omron“ gamyklos automatizavimo valdymo įtaisų aukštis leidžia sudaryti standartinius ir vienodus atstumus tarp skyde išdėstomų laidų kanalų bei komponentų, taip efektyviai išnaudojant skydo erdvę.
Pasirinkus naujus, plonesnius (kai kurių iš jų plotis yra tik 3,5 mm) ir mažesnio gylio montuojamus į skydo duris komponentus, standartinio skydo dydį galima sumažinti net iki 20 procentų. Visų naujos programos elektroninių komponentų savybė – mažesnis elektros energijos suvartojimas. Tai reiškia, kad jie skyde išskiria mažiau šilumos, juos galima montuoti vieną šalia kito, kai aplinkos temperatūra neviršija 55 °C. Taip skyde lieka papildomos erdvės.
PROCESAS. Skydo projektavimo proceso inovacijos
Dauguma skydų montuotojų yra spaudžiami pagaminti ir pateikti savo produkciją per itin trumpą laiką. „Omron“ sukūrė pasaulinį greito platinimo tinklą, apimantį 35 šalis. Nuo šių metų sausio „Omron“ siūlo naują paslaugą – klientams padeda optimizuoti valdymo skydo komponentų sąrašus.
„Mūsų tikslas – automatizuoti visą procesą, – teigia L. de Bruinas. – Ši paslauga itin vertinga mažesnėms skydų montavimo įmonėms, kurios neturi pakankamai laiko, savų išteklių ir priemonių šioms užduotims atlikti.“
Internetinė komponentų biblioteka
Visų „Omron“ pagrindinių valdymo skydo komponentų duomenys sukaupti internetinėse bibliotekose „Omron“ svetainėse. Šie duomenys gali būti tiesiogiai įkeliami į skydo projektavimo kompiuterines programas, įskaitant „Eplan“, o ateityje – ir „Zuken E3“.
„Atsižvelgiant į pramonės šaką, nuo 10 iki 50 proc. užsakymų gali būti labai skubūs, – sako L. de Bruinas. – Planuojant ir valdant skydo montavimo procesą, itin svarbu turėti tikslią informaciją apie gaminius, pavyzdžiui, 2D ir 3D modelius. Ji taip pat užtikrina efektyvų informacijos keitimąsi tarp įmonės padalinių, o tai gerina projekto kokybę ir spartina inžinerinį procesą.“
ŽMONĖS. Paprastas ir lengvas skydo montavimas
Laidų prijungimas prie skydo komponentų – valdymo skydo gamybos etapas, kuriam reikia turbūt daugiausia laiko ir sąnaudų. Atsižvelgiant į valdymo skydo paskirtį, įprastai jo viduje yra maitinimo šaltiniai, relės, laidų prijungimo rinklės, programuojami loginiai valdikliai ir daugybė kitų komponentų. Ir dar daug valdymo laidų, kurie jungia visus komponentus vieną su kitu.
Naujos vertės valdymo skydų komponentuose „Omron“ naudojamos technologijos „Push-In Plus“ spyruokliniai gnybtai apibrėžia tvirtai užfiksuotus laidus ir labai mažą jėgą, reikalingą laidui įkišti į gnybtą – mažesnę nei ausinės kištukui įstatyti į lizdą. Galima naudoti daugiagyslius laidus su užspaustais antgaliais arba monolitinius. Be to, ši nedidelės jėgos technologija leidžia sumažinti pasikartojančios įtampos sukeltų traumų (RSI) tikimybę.
Oficialus „Omron Electronics“ platintojas Lietuvoje – UAB „Elektros įranga“.