NETA garbės kodeksas

NETA garbės kodekso pagrindinės nuostatos

  1. 1. Bendroji dalis

    1. 1.1. Garbės kodeksas – dorovės ir vertybinių normų, kurių laikymasis užtikrina garbingą Lietuvos elektros technikos verslo asociacijos narių elgesį, kuris neprieštarauja visuomenėje pripažintoms ir galiojančioms dorovės ir teisės normoms bei konkurencijos, mokesčių mokėjimo ir kitiems įstatymams.
  2. 2. Garbės Kodekso tikslai ir uždaviniai

    1. 2.1. Garbės kodekso paskirtis – siekti NETA narių garbės ir orumo prioriteto, panaudojant Lietuvos elektrotechnikos verslo suklestėjimui etikos, moralės ir dorovės galią. Šis siekis įgyvendinamas panaudojant visuomenėje galiojančias dorovės ir teisės normas bei jų sampratas. Garbės kodeksas taikomas visiems be išimties Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos nariams.
    2. 2.2. Remdamasi Lietuvos žmonių pripažintomis dorovės ir teisės normomis, NETA siekia padėti savo nariams veikti skaidriai ir sąžiningai, derinti interesus, siekti santarvės, humaniškų tarpusavio santykių.
    3. 2.3. NETA skelbia, kad nario statusas įpareigoja kiekvieną Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos narį Lietuvos ir visuomenės interesus laikyti aukštesnėmis vertybėmis negu ūkiniai, grupiniai ar asmeniniai interesai
    4. 2.4. Remdamasi informacija iš NETA narių bei viešosios erdvės, NETA įsipareigoja, reikalui esant, analizuoti ir įvertinti NETA narių (jų vadovų ar įgaliotų asmenų) elgesį ir priimti atitinkamus sprendimus.
  3. 3. Garbės Kodekso pagrindinės nuostatos.

    1. 3.1. Konkurencija
      Šią sistemą, kaip laisvos rinkos ekonomikos pagrindą, gina ir remia konkurencijos įstatymas.
      Todėl mūsų veiksmai visuomet turi atitikti visus taikomus antimonopolinius ir kitus įstatymus, reglamentuojančius konkurenciją.
      – Atvirai ir nepriklausomai konkuruojame kiekvienoje rinkoje. Nesudarome jokių susitarimų
      – oficialių arba kitokių – su konkurentais dėl fiksuotų arba tvirtų kainų, produktų, rinkų, teritorijų ar klientų pasidalijimo.
      – Negauname ir nesidaliname su konkurentais esama arba būsima informacija apie kainas, pelno normas arba išlaidas, kainų siūlymus, rinkos dalį, paskirstymo praktiką, pardavimo sąlygas, specifinius klientus arba pardavėjus.
      – Neatliekame veiksmų, kurie galėtų būti laikomi nesąžininga paslauga arba suteiktų vienam klientui privilegijų prieš kitą su juo konkuruojantį klientą.

    2. 3.2. Neteisėti mokėjimai ir pinigų plovimas
      Bendraudami su valstybės tarnautojais, politinėmis partijomis arba jų pareigūnais, privataus sektoriaus darbuotojais, NETA nariai negali siūlyti, žadėti arba duoti jokių neteisėtų piniginių išmokų arba teikti kitokių privalumų, nei tiesiogiai, nei per tarpininkus, kad laimėtų sandorį arba įgytų kitokį neteisėtą pranašumą vykdant verslo veiklą.
      Pinigų plovimas dažniausiai atsiranda tada, kai lėšos iš neteisėtų šaltinių įtraukiamos į teisėtus finansinius kanalus, siekiant jas paslėpti arba padaryti taip, kad atrodytų, jog jos yra teisėtos. NETA nariai turi ginti sąžiningumo principus ir reputaciją, padėdami aptikti veiklą, susijusią su galimu pinigų plovimu. Pastebėjus įspėjamuosius ženklus, kurie gali būti susiję su klientais, nenorinčiais suteikti išsamios informacijos arba mokančiais grynaisiais pinigais – informuoti NETA atitinkamus komitetus.

    3. 3.3. NETA direktorius:
      1. 3.1. Nuolat analizuoja Lietuvos masinės informacijos priemonių publikacijas apie NETA narių veiklą;
      2. 3.2. Apibendrina publikacijas apie veiklą, neatitinkančią garbingo elgesio sampratos;
      3. 3.3. Tiria NETA narių ir NETA valdybos pateiktą informaciją.
      4. 3.4. Asmenys, turintys informacijos apie NETA narių veiklą, galimai pažeidžiančią Garbės kodekso nuostatas, ją pateikia NETA direktoriui, kuris aptaria informaciją su NETA valdyba.
      5. 3.5. Gavęs informaciją apie NETA nario veiklą, galimai pažeidžiančią Garbės kodekso nuostatas, NETA direktorius per 30 kalendorinių dienų turi išanalizuoti pateiktą informaciją ir suformuluoti išvadas.Išvados pateikiamos NETA valdybai.
      6. 3.6. Direktoriui ištyrus informaciją apie NETA nario veiklą ir padarius išvadas, jog veikla atitinka Garbės kodekso nuostatas, informaciją apie atliktą NETA direktorius pateikia artimiausiame NETA valdybos posėdyje. Valdyba turi teisę balsų dauguma nepritarti Direktoriaus išvadoms ir inicijuoti pakartotinį tyrimą.
      7. 3.7. Direktoriui ištyrus informaciją apie NETA nario veiklą ir padarius išvadas, jog veikla neatitinka garbingo elgesio sampratos ir Garbės kodekso nuostatų, išvados ir tyrimo medžiaga turi būti pateikta artimiausiame Valdybos posėdyje.
      8. 3.8. Sprendimą dėl NETA nario, pažeidusio Garbės kodekso nuostatas, atsakomybės priima Valdyba vadovaudamasis NETA įstatų 7.7.10 straipsniu.
  4. 4. Garbės kodekso taikymo procedūra

    1. 4.1. Garbės kodekso taikymą kuruoja NETA direktorius kartu su NETA valdyba.